ИНФОРМАЦИИ ЗА ТУРНИРОТ

Турнирот се игра на: 13.05.2019 во 09:00

Клуб домаќин на турнирот: Тениски Клуб МТП Скопје, Варшавска. ББ (дворот на гимназијата Ѓорѓи Димитров)

Рок на пријавување: 25.04.2019 до 12:00

Запишување: 12.05.2019  од 16:00 до 18:00

Запишување за дубл: 13.05.2019 до 12:00

Котизација: 1800 ден.

Возраст на натпреварувачите: деца родени 2007 г. и помали, со полни 10 години

Жреб:

Поединечно момчиња, главен турнир 32, квалификации 32 и утешен турнир

Поединечно девојчиња, главен турнир 32, квалификации 32 и утешен турнир

Двојки момчиња главен турнир 16

Двојки девојчиња главен турнир 16

Формат на натпреварување:

Поединечно и двојки во конкуренција на момчиња и девојчиња

Награди: Секој учесник добива стартен пакет, а најдобрите во секоја конкуренција добиваат трофеи, диплома и подарок награда.

 

ОРГАНИЗАЦИЈА

Директор на турнирот: Вилма Марковска

Контакт mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Контакт тел.: +381 61 665 48 61

Техничка поддршка: Дејан Новковски

Контакт mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Контакт тел.: +389 75 475 188

Град: Скопје

Држава: Македонија

Инфо тел.: +389 75 475 188

Инфо mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Димензии и подлога на теренот: нормални терени

Топки: